Podłogi Olsztyn

lgLogo-bory590  tarkett_logo2 


Zakład Produkcji Drzewnej „KACZKAN” istnieje od 1987 roku. W pierwszych latach istnienia firma posiadała jeden zakład produkcyjny w Kiełkutach, gdzie produkowano tylko wyroby tartaczne. Po blisko 10 latach rozpoczęto produkcję wyrobów gotowych: parkietu litego oraz deski podłogowej. Wyroby te trafiały głównie na rynek niemiecki. W 2002 roku powstał drugi zakład produkcyjny w Klonowym Dworze, gdzie dzisiaj znajdują się fabryki wyrobów gotowych, magazyny oraz główna siedziba firmy. W roku 2004 rozpoczęto produkcję parkietów litych o małym wymiarze: parkietu przemysłowego i parkietu mozaikowego. Przełomowym precedensem dla firmy był rok 2006. Przy pomocy dofinansowania ze środków z Unii Europejskiej zakupiono innowacyjne linie technologiczne do produkcji nowoczesnego parkietu dwuwarstwowego, co nadało przedsiębiorstwu nową jakość oraz możliwość dalszego rozwoju. Wysoki popyt na nowe produkty skutkował zwiększeniem zapotrzebowania na półfabrykaty tj. fryzy i tarcica. Z tego powodu w 2010 roku wybudowano, jedyny w Polsce innowacyjny tartak w hali, zamknięty w jednym ciągu produkcyjnym. W 2012 roku (25 – lecie firmy) powstała nowa fabryka podłóg dwuwarstwowych o wysokim zaawansowaniu technologicznym. Wszystkie linie produkcyjne były zaprojektowane wyłącznie dla firmy Kaczkan. W 2013 roku znacznie poszerzono i urozmaicono ofertę o kilkanaście produktów m.in stworzono kolekcję Colours of the World. W kolejnym roku rozpoczęto produkcję litej Deski Tarasowej z thermo buka. W 2015 w ofercie pojawiła się dwuwarstwowa jodełka francuska oraz węgierska. Niebawem firma rozpocznie kolejne zaplanowane inwestycje. Firma KACZKAN jest jedną z najprężniej rozwijających się  firm w branży drzewnej. Nasze innowacyjne parki maszynowe przekładają się na jakość produktów oraz bogaty asortyment. Produkty KACZKAN trafiają do klientów z całej Europy.


Tarkett to rozwiązania systemów podłogowych tworzące doświadczenie jedyne w swoim rodzaju
Tarkett dostarcza rozwiązań systemów podłogowych, które zaspokajają specyficzne potrzeby klienta. Każde rozwiązanie jest unikatowe i przyczynia się do poprawy jakości życia tych, którzy z nimi mieszkają, pracują lub na nich wypoczywają.
Podczas gdy pracownikom budowlanych dają lepszą funkcjonalność i życiowe zyski, użytkownikom końcowym zapewniają komfort, dobre samopoczucie, bezpieczeństwo, pewność siebie i inspirację.

Historia marki LARECO sięga lat pięćdziesiątych XX wieku. Przedsiębiorstwo, które kiedyś było małą rodzinną firmą, dziś jest jednym z największych i najbardziej wszechstronnych dostawców naturalnych podłóg w Polsce, z nowoczesną linią produkcyjną, własnymi suszarniami oraz rozległą siecią dystrybutorów.
    „Bory Polskie” to kolekcja litych i dwuwarstwowych ( 6 mm warstwy wierzchniej oraz podkład ze sklejki ) podłóg drewnianych. Wykończeniem powierzchni są olejowosk lub lakier półmat. Gamę produktów uzupełniają ciekawe wybarwienia desek dębowych. 

 


Barlinek opiera się na zaawansowanych technologiach i wykorzystuje wysoko zautomatyzowany proces produkcji charakteryzujący się dużą elastycznością. Oznacza to, iż efektywnie możemy dostosować nasz produkt do szybko zmieniających się potrzeb rynku przystosowując się do nowych trendów w Europie i na świecie. Obecnie portfolio Barlinka zawiera blisko 100 wzorów i typów podłóg. Tak bogaty asortyment czyni tą spółkę jedną z najbardziej wszechstronnych na rynku. Oferta podłóg Barlinka uzupełniana jest przez Barkiet System – kompletny zestaw do montażu i późniejszej pielęgnacji podłogi.

© Copyright by 2015 abo dobre wnętrza