Zastosowanie gładzi gipsowej – nakładanie gładzi gipsowej ręcznie

Remont w mieszkaniu? Zatem zamieniłeś się w złotą rączkę, która jest w stanie wykonać samemu wszystkie zadania, no może prawie wszystkie, niektóre powierzysz specjalistom, a pozostałe wykonasz wzorując się na fachowcach z filmików. Może tak to i wygląda, ale dzięki temu zyskujemy satysfakcję z wykonanej pracy. Jedną z podstawowych rzeczy jaką jesteśmy w stanie zrobić jest gipsowanie ścian. Na przykład, kiedy przeprowadzamy remont kuchni, z której chcemy pozbyć się kafelków. Po skłuciu, zapełniamy powierzchnię gładzią gipsową.

PRZYKŁADOWE UŻYCIE GŁADZI GIPSOWEJ

Obok gładzi gipsowej, równie często stosowana jest gładź szpachlowa. Czym tak właściwie się one różnią? Głównie zastosowaniem, gładź gipsowa dobrze uzupełnia drobne braki w ścianie, z kolei szpachlówka nadaje się do wyrównywania ścian, aby cała powierzchnia była równomierna. Gładź gipsowa jest elastyczna, dlatego nakłada się jej cienką warstwę na dany obszar wcześniej zaszpachlowany. Po wyszlifowaniu ściany otrzymamy gładką przestrzeń, gotową do pomalowania.

JAK DOBRZE ROZROBIĆ MASĘ?

Do odmierzonej ilości wody wsypujemy wskazaną ilość gładzi, czekamy około 5 minut, aby sproszkowany składnik mógł się nasączyć. Następnie rozrabiamy całość za pomocą specjalnej elektrycznej mieszarki aż do uzyskania jednolitej masy.

Nakładanie gładzi gipsowej ręcznie

Przy tej czynności będziemy potrzebować nierdzewnej pacy. Nakładamy na nią odrobinę przygotowanej masy i wykonujemy zdecydowany ruch z dołu do góry. Powtarzamy tę procedurę aż do całkowitego pokrycia ścian w remontowanych pomieszczeniach.

JAKI JEST ŚREDNI KOSZT JEDNEJ PACZKI GŁADZI GIPSOWEJ?

W wielu sklepach budowlanych dostępne są gładzie w 20-kilogramowych workach. Ceny się różnią w zależności od producenta. Na przykład w Castoramie możemy dostać gładź gipsową od niecałych 20 złotych. Natomiast w Leroy Merlin najtańsza paczka kosztuje około 25 złotych. Co ciekawe, w punktach budowlanych można kupić już gotową, wyrobioną masę gipsową. Tutaj koszt waha się od 25 do 40 złotych.

Author: aboolsztyn.pl