Czy warto wybierać kołdry i poduszki z bambusa?

Kołdry i poduszki bambusowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Mają liczne zalety, dzięki którym są bezpieczne dla dzieci i osób z alergiami. Są też łatwe w konserwacji i nie trzeba oddawać ich do wyspecjalizowanej pralni. Wypełnienie poduszek i pościel z bambusa produkuje się poprzez mielenie i rozpuszczanie łodyg bambusa. Jakie są zalety tego typu produktów i czy warto je kupić?

Jakie właściwości mają kołdry i poduszki bambusowe?

Poduszki oraz kołdry z wypełnieniem z bambusa są miękkie, sprężyste i świetnie przepuszczają powietrze, dzięki czemu pozwalają skórze oddychać. Bambus ma właściwości antyseptyczne i antybakteryjne. Ogranicza rozwój szkodliwych drobnoustrojów, m.in. grzybów, roztoczy i pleśni. Absorbuje wilgoć znacznie lepiej niż włókna bawełniane. Kołdry bambusowe zapewniają bezpieczny, spokojny i głęboki sen. Co ważne dla osób dbających o środowisko naturalne, są to produkty biodegradowalne.

Jakie są zalety korzystania z pościeli bambusowej?

Pościel z wypełnieniem z wiskozy bambusowej świetnie reguluje temperaturę ciała. Dzięki temu może być stosowana zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Polecana jest osobom cierpiącym na nadmierną potliwość, ponieważ skutecznie wchłania wilgoć. Ponadto może być prana w domu bez narażenia na utratę jakości i sprężystości, jak to zdarza się w przypadku kołder puchowych. Do jej czyszczenie nie można stosować płynów zmiękczających, ponieważ mogą naruszyć włókna rośliny. Kolejną zaletą jest to, że zarówno kołdra, jak i poduszka bambusowa szybko schnie. Są to produkty, które mogą stosować osoby mające delikatną skórę, podatne na alergie kontaktowe i wziewne oraz cierpiące na atopowe zapalenie skóry, ponieważ nie podrażniają i nie uczulają.

Gdzie kupić dobrą kołdrę z bambusa?

Jedną z firm oferujących kolekcję kołder, a także poduszek bambusowym jest sklep internetowy PenPol. Produkty z kolekcji Bamboo mają wypełnienie ze zmiażdżonych łodyg bambusa pochodzących ze zrównoważonych plantacji, na których nie są stosowane nawozy sztuczne oraz środki bakteriobójcze. Są to produkty w 100% ekologiczne, wegańskie i otrzymały wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Ich pokrycie również wykonane jest z naturalnych materiałów, tzn. z bawełny oraz włókien celulozowych. Wyróżniają się wysoką wytrzymałością i przewiewnością. Dostępne są w kilku wymiarach.

Author: aboolsztyn.pl