Jak wybrać piękne i trwałe blaty do stołów? Sprawdź!

Urządzanie wnętrza i zakup odpowiednich mebli to nie łatwa sprawa. W czasach, kiedy w sieciówkach i popularnych dyskontach mamy całą masę podobnych do siebie produktów, ciężko jest znaleźć mebel, który będzie się wyróżniał, wzbudzał zachwyt i będzie niezwykle trwały. Jednym z najważniejszych mebli w całym domu jest stół. Codziennie czas spędza przy nim cała rodzina. Jeśli chcesz zainwestować w niepowtarzalny mebel, skompletuj go samodzielnie wybierając indywidualnie dopasowaną do Twoich oczekiwań podstawę do stołu oraz jeden z wielu możliwych blatów do stołu. Spraw sobie odrobinę luksusu w Twoim domu. Sprawdź jakie to proste!

Jak wybrać blat do stołu?

Gdy zdecydujesz się już na określoną podstawę do stołu, staniesz przed trudnym wyborem jednego z wielu dostępnych blatów do stołów. Typowe blaty do stołów posiadają trzy warstwy, a niektóre z nich mogą również posiadać obrzeże, tzw. ABS. Blat składa się standardowo z rdzenia i obrzeża oraz laminatu i kontr-laminatu. Laminaty i kontr-laminaty będące najbardziej zewnętrzną warstwą blatu mogą być wykonane z różnych materiałów i mogą posiadać różne wykończenie. Blaty do stołów mogą mieć praktycznie dowolne wykończenie, w tym z laminatu HPL w opcji Eco, Standard i Premium. Do najpopularniejszych kolorów należą imitacje drewna, marmuru oraz gładkie kolory np. czarny i biały. Dodatkowo, blaty do stołów mogą mieć różne rodzaje krawędzi. Do najpopularniejszych należą krawędź prosta, krawędź podcięta i krawędź okrągła.

Blaty do stołów – 4 najpopularniejsze rodzaje

Wśród najpopularniejszych blatów do stołów królują 4 rodzaje, różniące się między sobą surowcami wykonania i możliwościami wykończenia. Pierwszy to TLCA, czyli płyta laminowana z obrzeżem, drugi to TLL – laminat kompaktowy, trzeci to TLP, czyli sklejka laminowana, a czwarty to TB czyli najdroższe i najszykowniejsze lite drewno. TLCA to standardowy rodzaj blatu z rdzeniem z płyty wiórowej. Powierzchnia zewnętrzna z HPL gwarantuje wysoką jakość laminatu. Z kolei TLL to zwarta i kompaktowa struktura rdzenia, która gwarantuje najwyższą jakość i wytrzymałość blatu. Blat z TLL jest odporny na wahania wilgoci i temperatury spełnia najbardziej wyśrubowane normy.

Jeżeli chcesz sprawić sobie piękny i trwały mebel, który będzie inny niż wszystkie, stwórz własny zestaw, który będzie składał się z indywidualnie dopasowanej podstawy oraz jednego z wielu możliwych blatów do stołów. Przy wyborze firmy, która zajmuje się produkcją blatów do stołów należy zwrócić uwagę na jej wcześniejsze projekty. Powiedzą nam one sporo o stylu i trwałości produkowanych blatów. Czy idealny blat istnieje? Tego nie wiemy, jednak w ramach poszukiwań warto zapoznać się z ofertą producenta: https://mebella.pl/kategoria-produktu/stoly-do-kawiarni/blaty-do-stolow/. To specjaliści w swoim fachu, którzy tworzą niepowtarzalne blaty do stołów na specjalne zamówienie. Wybierz swój wymarzony blat i dopasuj do niego odpowiednią postawę. W ten sposób stwórz oryginalny stół, który będzie zachwycał Ciebie każdego dnia i wprawiał w zachwyt zaproszonych gości. Sprawdź koniecznie!

Author: aboolsztyn.pl