Lutowanie miedziane i zgrzewanie rur polipropylenowych.

Spawanie rur.

Fikser Kraków świadczy usługi zgrzewania rur polipropylenowych, przede wszystkim Fikser opiera się na wysokich kryteriach jakości pracy w tym segmencie usług hydraulicznych. Spawanie rur wykonują wykwalifikowani spawacze hydrauliczni, którzy mają duże doświadczenie w pracach związanych z wymianą i montażem rur.

Wybrałeś do swojej instalacji wodociągowej rury miedziane lub polipropylenowe? Jest to świetna opcja i jeśli zastosujesz się do wszystkich technik, rezultat przekroczy oczekiwania.
Proces polega na lutowaniu rur polipropylenowych i miedzianych, które wytrzymują wszelkie warunki atmosferyczne, obciążenia i ciśnienie wody w instalacji.
Wykonujemy prace instalacyjne na rurach metalowych z tworzyw sztucznych:
1. Lutowanie rur miedzianych
2. Zgrzewanie rur z polipropylenu
3. Zgrzewanie rur polietylenowych

Spawanie polipropylenu

Złącze kielichowe polega na zastosowaniu rur z tworzywa sztucznego, w których jedna strona jest szersza od drugiej. Rury są wsuwane jedna w drugą i zgrzewane na krawędzi. Baterie należy montować zgodnie z kierunkiem przepływu wody, aby uniknąć przecieków i poluzowania się połączenia na styku.
Łączenie za pomocą złączki lub kielicha zapewnia połączenie dwóch rur za pomocą dodatkowego elementu. To spawanie rur z tworzywa sztucznego jest proste, dwa końce rury są wkładane do złączki i lutowane na krawędzi. Lutowanie rur pozwala na stworzenie systemu rozgałęzionego i na rozgałęzienie.
Lutowanie rur PE jest trudniejsze, rura musi być o tej samej średnicy, aby połączyć dwa końce . Tam gdzie spawanie jest rzadko wykonywane, a częściej w przypadku instalacji domowych, ma więcej zalet i w niektórych instalacjach jest jedyną opcją jest lutowanie.

Narzędzia do spawania

kształtki (gniazda, trójniki itp.);
Narzędzia do cięcia (obcinaczki do rur i nożyczki);
Narzędzia do spawania (lutownica, żelazko).

Proces spawania

Zgrzewanie polipropylenu odbywa się za pomocą zgrzewarki, w której stosuje się określone ustawienie temperatury. Zakładamy złączkę na dyszę i na drugą stronę rury, aby je rozgrzać. Cała praca zajmuje nie więcej niż 4 minuty. Połącz rurę ze złączką, a uzyskasz szczelne i mocne połączenie. Po kilku sekundach rurka jest całkowicie wystudzona i mocno się klei. W procesie instalacji powstaje szczelne połączenie, które nie odklei się pod żadnym ciśnieniem wody. Żywotność rury polipropylenowej liczona jest w dziesiątkach lat. Doświadczeni fachowcy z profesjonalnym sprzętem wykonują prace jakościowo w korzystnych cenach.

Jakie są różnice między rurami z polipropylenu a innymi rodzajami rur?

lekkość materiału;
wysoka klasa wytrzymałości;
wygoda i łatwość montażu;
nie są narażone na korozję.

Author: aboolsztyn.pl