Kiedy atrapy alarmu mogą okazać się przydatne?

Co prawda drobna przestępczość przynajmniej w teorii jest coraz mniejsza, jednak nigdy nie ma stu procentowej pewności, że człowiekowi uda się ochronić jego dobytek przed złodziejami. W przypadku posiadania dużych kosztowności, warto zainwestować w profesjonalne systemy zabezpieczające, takie jak drzwi czy kraty antywłamaniowe, rozbudowane alarmy oraz monitoring. Nie ma co ukrywać, że rozwiązanie tego typu, zdecydowanie nie należą do najtańszych. Czy można coś zrobić mniejszym kosztem?

Atrapy alarmu – straszak na złodziei

Jest pewne rozwiązanie, które co prawda nie jest w stanie ochronić dobytku przed złodziejską działalnością, jednak doskonale sprawdzi się jako straszak. Chodzi mianowicie o atrapy alarmu, które do złudzenia przypominają prawdziwe urządzenia. Na pierwszy rzut oka nie da się rozróżnić, czy jest to atrapa czy prawdziwy alarm. Większość włamań dokonywanych jest w porze nocnej, gdy widoczność jest jeszcze bardziej ograniczona, co wpływa na to, że złodziej będzie miał jeszcze większą trudność w określeniu czy jest to prawdziwy alarm czy tylko jego atrapa.

Gdzie można zamontować takie urządzenia?

Atrapę alarmu najlepiej będzie zamontować w miejscu widocznym, tak aby każdy potencjalny złodziej myślał, że posesja jest dokładnie chroniona. Dobrym miejscem będzie na przykład elewacja budynku, okolica bramy wjazdowej czy drzwi wejściowych. Im więcej urządzeń zostanie zamontowanych, tym będą one robiły wrażenie bardziej profesjonalnej ochrony nieruchomości.

 

Author: aboolsztyn.pl