Kaczkan parkiety. Podłoga o dużej wytrzymałości – co wybrać?

Obecnie wiele osób zwraca uwagę na to, by położona podłoga miała dużą wytrzymałość. Dlatego też nadal popularne są nie tylko panele, ale również parkiety. Zaletą wykorzystania litego drewna w przypadku podłogi jest to, iż istnieje możliwość jej odnowienia, bez konieczności całkowitej wymiany. W jaki sposób wybierać podłogę tego typu?

Kaczkan parkiety

Klepki parkietowe mogą mieć różne grubości. Decydując się na Kaczkan parkiety warto zastanowić się, jakie rozwiązanie będzie najbardziej optymalne. Większa grubość parkietu pozwala na większą liczbę odnowień podłogi. Cyklinowanie bowiem polega zwykle na starciu wierzchniej warstwy, dlatego jeśli podłoga jest cieńsza takie działanie szybko może stać się niemożliwe.
Wybierając Kaczkan parkiety warto również zwrócić uwagę na rodzaj drewna. To dość istotne, jeśli parkiet będzie wykonywany na przykład z dwóch gatunków. Istotnym parametrem jest zwłaszcza twardość surowca. Jeśli gatunki będą różnić się pod tym kątem, mogą zaistnieć problemy. Należy również pamiętać, że drewno rzadko polecane jest do takich pomieszczeń jak kuchnia czy łazienka. Nawet jeśli zostanie ono odpowiednio zabezpieczone to najczęściej taka podłoga w takich miejscach wymaga wcześniejszej wymiany, niż w standardowych przypadkach.

 

Author: aboolsztyn.pl