Dom modułowy – dom na pokolenia

Nowoczesne technologie sprawiają, że zmienia się styl budowania domów. Alternatywą dla domów murowanych stają się domy modułowe. Dzięki temu nie musimy już czekać latami, aż wybudujemy wymarzone gniazdko. Do domu modułowego możemy wprowadzić się nawet w kilka miesięcy od rozpoczęcia jego budowy.

Dom modułowy – najważniejsze informacje

O pierwszych domach modułowych w Polsce usłyszano na przełomie lat 80 i 90 XX w. Ich pomysłodawcami byli Szwedzi. Dom modułowy oparty jest na konstrukcji w postaci drewnianego szkieletu. Pośród domów modułowych możemy spotkać się z domami w technologii szwedzkiej, kanadyjskiej czy duńskiej. Domy modułowe, czyli domy prefabrykowane charakteryzują się tym, że są budowane z przygotowanych wcześniej gotowych elementów. Szukając domu dla siebie wystarczy w Internecie wpisać hasło: „domy modułowe”, „domy szkieletowe” czy np. lokalnie domy prefabrykowane wielkopolska, a natrafimy na wiele atrakcyjnych ofert. Do zalet domów szkieletowych należy przede wszystkim ich energooszczędność, szybkość budowy oraz atrakcyjne koszy ich budowy w porównaniu z innymi technologiami.

Długowieczność domu modułowego

Wbrew pozorom i opiniom sceptyków domy budowane w technologii modułowej i szkieletowej są bardzo trwałe i mogą służyć nawet kilku pokoleniom. Ich trwałość zależy przede wszystkim od jakości ich wykonania. Do budowy domu szkieletowego powinny być stosowane materiały najwyższej jakości z odpowiednimi atestami. Wybór wykonawcy również nie może być przypadkowy, gdyż od niego będzie zależeć jakość i solidność prac.

Dom modułowy – czy warto się na niego zdecydować?

Planując budowę domu, nie warto kierować się opinią publiczną, która dom modułowy jeszcze często postrzega jako coś nietrwałego i kruchego. Wynika to z tego, że sporo osób jeszcze nie zdążyło w pełni poznać zalet domu szkieletowe ani nie zgłębiło tajników jego budowy. Domy prefabrykowane nie odbiegają w żaden sposób od tradycyjnych domów murowanych, są przede wszystkim energooszczędne, przyjazne środowisku, funkcjonalne i komfortowe.

 

Author: aboolsztyn.pl