Chlorowanie wody w basenie ogrodowym. Jakie są konsekwencje stosowania zbyt małej oraz dużej ilości chloru?

Krystalicznie czysta woda w basenie jest bardzo pożądana.
Jest wizytówką czystego oraz bezpiecznego basenu, dzięki czemu chętnie chcemy w nim zażyć orzeźwiającej kąpieli.
Aby woda była czysta należy zwracać szczególną uwagę na codzienną pielęgnacje basenu. W przeciwnym razie woda może zmienić kolor lub może stać się siedliskiem niebezpiecznych dla człowieka bakterii.

Jak pielęgnować przydomowy basen?

Do codziennych czynności powinno zaliczać się usuwanie zgromadzonych w basenie nieczystości.
Skuteczne może okazać się stosowanie specjalnej siatki, dzięki której szybko i sprawnie usuniemy zgromadzone w basenie nieczystości.
Drugim, równie istotnym elementem jest stosowanie chloru.
Chlor, używany do dezynfekcji wody basenowej może występować w postaci tabletek, granulek czy płynu. Do każdego środka dołączona jest szczegółowa instrukcja użycia chloru.

Dlaczego tak istotne jest przestrzeganie zalecanej ilości chloru?

W przypadku dodania do wody zbyt malej ilości chloru, woda w basenie może przybrać nieprzyjemny, zielony lub ciemnozielony kolor. Spowodowane jest to rozrastającymi się glonami, które z powodu niskiego stężenia chloru, mają idealne warunki do rozrostu.
W takiej sytuacji należy opróżnić basen z zanieczyszczonej wody oraz porządnie go umyć. W przeciwnym razie glony będą stale się pojawiały.
Zbyt duża ilość chloru spowoduje, że woda będzie biała.
Biała woda w basenie ogrodowym świadczy o zbyt dużym stężeniu chloru. W takiej sytuacji należy przefiltrować wodę, gdyż kąpiel jest niebezpieczna dla człowieka.
Aby cieszyć się pięknym oraz zadbanym basenem, należy przestrzegać zasad pielęgnacji basenu. To takie postępowanie jest gwarancją pięknego i bezpiecznego basenu.

 

Author: aboolsztyn.pl