Proste dekoracje do każdej kuchni

Kuchnia to miejsce, które powinno być przede wszystkim wygodne i funkcjonalne. Jeśli jednak spędzamy w niej dużo czasu, warto zadbać o to, by prezentowała się wyjątkowo dobrze. W wielu domach to pomieszczenie pełni również funkcję jadalni, przez co tym bardziej powinniśmy przemyśleć kwestię dekoracji kuchennych.

Artykuły spożywcze jako dekoracja

Dekoracją mogą stać się zwykłe artykuły spożywcze. Wykorzystać możemy przezroczyste słoje, do których włożymy produkty sypkie, makarony i herbaty. Wspaniale prezentują się również kolorowe przyprawy w małych, szklanych słoiczkach, które umieszczone są na wąskiej, drewnianej półce. Naszą kuchnię mogą zdobić również świeże i suszone zioła: te pierwsze możemy uprawiać na parapecie lub w specjalnych gablotkach, suszone produkty możemy wieszać na ścianach lub przy oknie. Ususzyć możemy również niektóre warzywa, takie jak papryka lub główki czosnku.

Praktyczne dekoracje kuchenne

Wszystkie dekoracje kuchenny powinny spełniać także praktyczną rolę. Na stolik kuchenny możemy położyć Pepco podkładki na stół w kolorach zbliżonych do reszty kolorystyki wnętrza. Funkcję ozdobną może pełnić również oświetlenie: wiklinowy klosz sprawdzi się w kuchniach rustykalnych, przestronne kuchnie nowoczesne mogą zaś wykorzystać zabudowane światło ledowe. W dużej kuchni możemy urządzić również podświetlaną ławę, barek z kolorowymi alkoholami lub specjalną gablotką na ulubione szkliwo, rodzinną porcelanę czy kuchenne pamiątki przywożone z podróży.

 

Author: aboolsztyn.pl