Chcesz obrobić elementy drewniane, ale nie wiesz, którą szlifierkę wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych szlifierek o różnym zastosowaniu. Szlifowanie powierzchni kojarzy się nam zazwyczaj z mozolną pracą, przynoszącą marne efekty. Poniżej przedstawiamy zestawienie przedstawiające rodzaje szlifierek do drewna.

Szlifierka oscylacyjna.

Szlifierka oscylacyjna to najbardziej uniwersalnych narzędzi stosowanych w warsztatach stolarskich. Poprzez swoją budowę, posłuży nam do obróbki powierzchni poddanej już wstępnemu oszlifowaniu. Dzięki niej obrobimy nie tylko wierzchnie płaskie, ale również te zaokrąglone. Prostokątna podstawa, zwana stopą szlifierki umożliwia nam dotarcie do narożników. W zależności od stopnia zaawansowania urządzenia, ceny szlifierek mają różną cena i wynoszą odpowiednio od 120 do 500 zł.

Szlifierka mimośrodowa.

To kolejne dosyć uniwersalne narzędzie. Posiada elastyczny talerz szlifierski, dzięki któremu z łatwością obrobimy zarówno powierzchnie wklęsłe, jak ich wypukłe. Jest to też lepszy wybór, kiedy powierzchnia jest dosyć duża. Należy pamiętać, że po zmianie tarczy, szlifierka mimośrodowa może pełnić funkcje polerki.

Szlifierka taśmowa.

Szlifierka taśmowa przeznaczona jest do szlifowania dużych powierzchni wykonanych z drewna. Szlifowanie pozwoli na wyrównanie i wygładzenie powierzchni. Jest to sposób na przygotowanie drewna pod malowanie, gdyż za pomocą takiej szlifierki możemy z powodzeniem oczyścić powierzchnię. Szlifierka taśmowa pozwala osiągnąć dużą precyzję pracy.

Author: aboolsztyn.pl