Co to jest – rośnie, maleje i skacze?

Jakie dwie rzeczy zmieniają się wraz z naszym wiekiem? Co skacze tak często czy wręcz nieprzewidywalnie, że nie możemy za tym nadążyć? Odpowiedź jest prosta: wzrost i waga.
Nie da się zaprzeczyć, że z ich pomiarem spotykamy się dość często: w szkole czy w domu. Rodzice chcą wiedzieć, jak szybko rosną ich pociechy. Natomiast w szkole od czasu do czasu sprawdzana jest waga uczniów, ale niekiedy to dla nich wielki stres. Dzieci zaglądają innym przez ramię na licznik i chcą być szczuplejsze czy leksze od innych.

 

Kilogramy i centymetry mają ze sobą jednak wspólnego coś jeszcze, oprócz tego, że przedstawiane są za pomocą cyferek. Patrząc na nie razem i wykonując odpowiednie działanie, możemy wyliczyć swój wskaźnik BMI. Nie powinniśmy jednak za bardzo kombinować, chcąc go na przykład zmienić. Nasza wysokość i masa czasem nie zależy od naszych działań, a czasami może naprawdę szybko się zmienić, w zależności od wieku, w którym akurat każdy z nas dojrzewa.
Na wagę i wzrost możemy patrzeć z różnego punktu widzenia – razem, osobno, przejmować się nimi czy też nie – ale jedno jest pewne. Są one nieodłączną częścią naszego życia, dlatego raz na jakiś czas wypada się nad nimi zastanowić.

Author: aboolsztyn.pl