Elewacja – rodzaje i konserwacja – malowanie elewacji drewnianej

Podczas budowy domu, dobrze zdecydować się od razu na wykonanie elewacji. Dotyczy to również już skończonych, ale nieocieplonych budynków. Sam proces ma więcej zalet niż wad (do nich zalicza się tylko cena). Konserwacja takiej elewacji też nie powinna być trudna, zwłaszcza, że na rynku działa sporo firm zajmujących się czyszczeniem takiej powierzchni.

ZALETY ELEWACJI
W jej skład wchodzi termoizolacja, czyli położenie powłoki ocieplającej nasz obiekt podczas zimnych dni oraz chłodzącej budynek w czasie gorącego lata przez pochłanianie promieni słońca. Na tę warstwę nakłada się także siatkę zbroją mającą ją umacniać. Ostatnia warstwa pełni głównie funkcję dekoracyjną. Stosuje się elewację wykonaną z różnych materiałów, na przykład z cegły, kamienia czy szkła.

KONSERWACJA ELEWACJI
Można kupić specjalne farby przystosowane do malowania elewacji różnych rodzajów. Są to najczęściej farby fasadowe. Jedną z najchętniej wybieranych opcji do wykończenia obiektu, jest elewacja drewniana, z kolei do niej pasuje lakierobejca, która jednocześnie zabezpiecza ten materiał. Nadaje ona wyjątkowego klimatu szczególnie w drewnianych domkach letniskowych. Jednak jak wygląda malowanie elewacji drewnianej? Właśnie ze względu na piękno drewnianego domku, musimy o niego szczególnie się troszczyć. Przed rozpoczęciem malowania, należy dokładnie wyczyścić powierzchnię elewacji z brudu i na suchy obszar nanieść przynajmniej dwie powłoki farby.

PROFESJONALNE FIRMY ZAJMUJĄCE SIĘ MALOWANIEM ELEWACJI
Jeśli nie mamy zaufania do naszych umiejętności, to warto powierzyć takie zadanie fachowcom. W Polsce znajduje się sporo takich spółek, także nie będzie problemu ze znalezieniem wykonawcy. W samej Warszawie działa ich kilkanaście, między innymi TOTAL-REMBUD Sp. z o.o., WS-UNIWERSALNY Sp. z o.o., APM Remonty czy ROBCLEAN. Większość z nich poza samym malowaniem, posiada w ofercie też takie usługi jak mycie elewacji, mycie dachów, mycie kostki brukowej, oczyszczanie powierzchni z graffiti, pranie tapicerek i dywanów itp.

 

Author: aboolsztyn.pl