Zadbajmy o naszych seniorów

To zupełnie zrozumiałe, że chcemy dbać o naszych rodziców i dziadków. Troszczymy się o nich, robiąc im zakupy, odwiedzając a także pomagając w codziennych czynnościach takich jak pójście do urzędu czy wizyta u lekarza. Nie zawsze jednak możemy być z nimi każdego dnia lub pilnować ich przez 24 godziny na dobę. Tymczasem w naszym kraju społeczeństwo jest coraz starsze, przewidywana długość życia rośnie. Nasi rodzice i dziadkowie żyją coraz dłużej a my chcemy, by żyli w pełnym zdrowiu, ciesząc się każdym dniem. Warto wiedzieć, że nowe technologie przychodzą nam z pomocą i pozwalają zdecydowanie lepiej dbać o naszych seniorów. W ostatnim czasie popularność zyskuje lokalizator dla seniora. Może stanowić wspaniały prezent dla najbliższych. Jednocześnie jest to atrakcyjny i stylowy gadżet, który wygląda bardzo modnie.

Zalety urządzenia

Lokalizator dla seniora przybiera formę opaski zakładanej na rękę. W urządzeniu znajduje się karta SIM, dzięki czemu możliwe jest odbieranie połączeń przychodzących a także przycisk SOS, po wciśnięciu którego na telefon bliskiej osoby natychmiast wysłany zostanie SMS. Dzięki temu senior może użyć przycisku w sytuacji zagrożenia czy pogorszenia się stanu zdrowia. Poprzez tego typu system najbliżsi mogą od razu ustalić miejsce pobytu użytkownika lokalizatora i przyjechać lub wezwać pomoc. Opaska umożliwia również profesjonalną i dokładną lokalizację seniora, dzięki technologii Wi-Fi, GPS, GSM oraz BTS. Integralna z opaską jest również aplikacja, w której można ustawić tak zwane “strefy bezpieczeństwa” (np. dom, przychodnia, osiedlowy sklep) dzięki czemu możemy sprawdzić, kiedy senior wyszedł z domu oraz czy dotarł w umówione miejsce. W aplikacji można również przejrzeć historię miejsc i tras, którymi poruszał się użytkownik opaski. Możemy w ten sposób prześledzić miejsca, gdzie przebywała bliska nam osoba oraz czy załatwiła codzienne sprawunki. Ponadto lokalizator umożliwia również funkcję dyskretnego nasłuchu otoczenia, dzięki której można połączyć się z opaską w przypadku długotrwałego braku kontaktu z naszym seniorem.

Senior zawsze bezpieczny

Wielofunkcyjny lokalizator dla seniora to urządzenie umożliwiające pełną opiekę nad bliską nam osobą. To nie kontrola, lecz opieka i troska po to, żeby seniorom żyło się lepiej a ich codzienne funkcjonowanie było bezpieczne i komfortowe. Coraz częściej słyszy się o oszustwach metodą “na wnuczka” czy “na policjanta”. Wielu seniorów narzeka na szwankującą pamięć czy gorszą kondycję fizyczną a jednocześnie jak najdłużej chce pozostać samodzielnymi. Nie muszą oni więc rezygnować z codziennych spacerów, zrobienia zakupów czy wizyty u lekarza. Wystarczy opaska lokalizująca, która pozwoli na niejako zdalną opiekę nad rodzicem, babcią czy dziadkiem oraz błyskawiczne wezwanie pomocy w sytuacji zagrożenia. To nowoczesna technologia w służbie człowieka. Wszystko po to, żeby zatroszczyć się nad osobami, które są dla nas najważniejsze.

Author: aboolsztyn.pl