Jakie są zalety zielonej herbaty?

Każda forma pokarmu ma swoje zalety oraz wady. Jak to się prezentuje w przypadku herbaty? Jakie są zalety zielonej herbaty?
Choć istnieje kilka negatywnych skutków nadużywania tego napoju, na przykład zły wpływ na rozwój płodu oraz noworodki karmione piersią, prowadzenie do anemii i osteoporozy (wypłukiwany jest wapń), to eksperci twierdzą, że znacznie więcej jest pozytywów. Przed wszystkim, do zalet zielonej herbaty należy ochrona przed różnymi chorobami, na przykład nowotworami, chorobą wieńcową, udarowi mózgu i zawałowi serca, zapaleniom dziąseł, parodontozie, a także przed demencją starczą i chorobą Alzheimera.

 

Zielona herbata na korzystny wpływ na cukrzyków, pomaga w procesie odchudzania, działa przeciwtrądzikowo (dlatego wykorzystywana jest przy kosmetykach przeznaczonych do takiego typu cery) oraz przeciwpróchniczo. Jest również pomocna osobom, które zajmują się pracą umysłową, gdyż poprawia wydajność i sprawność umysłową – zdolności koncentracji, uczenia się. Ma znacznie więcej pozytywów niż kawa, a przy odpowiednim parzeniu działa tak samo. Pijmy zieloną herbatę, gdyż jest tego warta.

Author: aboolsztyn.pl