Kamień Pomorski na urlop

Nad polskim morzem wiele jest urokliwych miast i miasteczek. Myśląc o urlopie Polacy wybierają głównie te, w których znajduje się morskie kąpielisko i rozległe plaże. Niektóre z miejsc mają jednak do zaoferowania coś ponad to. Jednym z takich miast jest Kamień Pomorski.

 

Kamień Pomorski jest miastem położonym w województwie zachodniopomorskim, na Pobrzeżu Szczecińskim, przy brzegu Zalewu Kamieńskiego. W najbliższym sąsiedztwie miasta znajduje się między innymi Dzwinów z popularnym kąpieliskiem morskim oraz słynąca z szerzenia kultury Słowian i Wikingów Wyspa Wolin. Na terenie miasta znajdują się bogate złoża solanki (leczniczej wody) oraz borowiny (leczniczego tofu). Z tego też powodu ma ono status uzdrowiska. Do jednego z pięciu zakładów leczniczych znajdujących się na terenie Kamienia Pomorskiego zjeżdżają się między innymi osoby cierpiące z powodu chorób dolnych dróg oddechowych, chorób kardiologicznych i nadciśnienia, chorób reumatycznych czy też chorób o podłożu ortopedyczno-urazowym. W mieście znajduje się także port z basenem rybacko-żeglarskim. Z powodu uzdrowiskowego charakteru oraz doskonałego położenia Kamień Pomorski to doskonałe miejsce na krótszy czy dłuższy wakacyjny urlop.

Kamień Pomorski mieszkania do wynajęcia

Jeśli planujemy wyjazd do Kamienia Pomorskiego, ale nie chcemy zatrzymywać się w jednym z pięciu zakładów leczniczych warto poszukać odpowiedniego zakwaterowania na przykład na jednym z portali publikujących lokalne ogłoszenia. Z pewnością znajdziemy tam coś, co będzie dla nas w pełni satysfakcjonujące.

Author: aboolsztyn.pl