Rolety antywłamaniowe RC3 i RC2 – którą wybrać?

Bezpieczeństwo i ochrona przed ewentualnym włamaniem do naszego domu czy na nasz teren jest zapewne sprawą, która spędza sen z naszych powiek. Zasobność portfela oraz możliwości projektowe naszego budynku są głównym czynnikiem, który determinuje wybór konkretnego typu rolet antywłamaniowych. Rolety okienne możemy zastosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Główną kwestią jaką trzeba rozważyć przy wyborze takiego produktu jest jego cena, funkcjonalność oraz dostosowanie do potrzeb przepisów administracyjnych i przeciwpożarowych.

Rolety antywłamaniowe – jakie są zalety?

Podczas remontu elewacji lub budowy nowego domu czy budynku warto pomyśleć o roletach zewnętrznych. To rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w domach jednorodzinnych i obiektach firmowych, gdzie pomieszczenie wymaga dodatkowej ochrony. Popularność tego typu zabezpieczeń sprawiła, iż branża “roleciarska” przekształciła się w osobną gałąź biznesu.

Dodatkowym atutem takich rolet jest zapewnienie sobie dodatkowej bariery przed aktualnymi warunkami atmosferycznymi. W czasie niskich temperatur zamknięte rolety chronią przed ulatywaniem ciepła z domu, zaś podczas upałów możemy spodziewać się stałej temperatury. Dzięki takim roletom możemy nie tylko polepszyć swój komfort bytowania, ale też poprawimy bezpieczeństwo swojego obiektu.

Rolety antywłamaniowe produkcja i montaż

Produkcja takich rolet oraz ich indywidualne przystosowanie pod względem wymiarów to połowa sukcesu. Drugą połową sukcesu pod względem funkcjonalności jest sam montaż takich rolet. W zależności od tego jaki typ rolet wybierzemy możemy spodziewać się różnych udogodnień w funkcjach dodawanych do modeli danego typu.

Rolety antywłamaniowe RC3 www.roletyalu.pl/oferta/rolety-zewnetrzne/rolety-antywlamaniowe-rc3 są wykonane w całości z aluminium. Powoduje to, iż cała konstrukcja jest lekka, ale przez dodatkowe wzmocnienia w mechanizmie i samej konstrukcji są one wytrzymałe i niepodatne na odkształcenia. Rolety te są wyposażone w międzynarodowy certyfikat PN-EN 1627:2011, który świadczy o przeprowadzonych badaniach w laboratorium. Dzięki tym badaniom rolety te otrzymały III klasę wytrzymałości względem warunków, na jakie są narażone w czasie użytkowania. Konstrukcja takiej rolety może być mocowana zarówno pod tynkiem, jak i na nadprożu, co zdecydowanie wpływa na jej elastyczność względem zastosowań konstrukcyjnych w czasie budowy lub remontu.

Rolety antywłamaniowe RC2  www.roletyalu.pl/oferta/rolety-zewnetrzne/rolety-antywlamaniowe-rc2 to produkt dedykowany dla tych, którzy poszukują poczucia bezpieczeństwa względem swoich posiadanych dóbr. Rolety te sprawdzą się tak samo dobrze w domach prywatnych, ale też w firmach czy obiektach przemysłowych. Profil tych rolet zgodny jest z atestem PN-EN 1627:2012, który został również nadany po wymagających testach. Celem tych testów było sprawdzenie jak rolety reagują na przeciążenia w warunkach, w których będą na co dzień użytkowane. Rolety te w porównaniu do swojego poprzednika RC3, są znacznie lżejsze. Zapewnia im to wypełnienie pianką z żywicy melaminowej, która zapewnia nie tylko lekkość całej konstrukcji, ale też wzmacnia całość rolet pod względem przeciążeniowym.

Wybór typu rolety zależy od klientów i warunków jakimi dysponują. Poczucie bezpieczeństwa oraz funkcjonalności rolet, które będą użytkowane na co dzień powinny być głównymi czynnikami, które determinują wybór odpowiedniego produktu. Certyfikaty, które oferują powyższe typy rolet powodują, iż jest to element, który powinien znaleźć się w każdym domu. Dzięki tym dokumentom potwierdzającym ich wiarygodność, rolety tego typu sprawią, że zwiększy się poczucie bezpieczeństwa, w miejscu, w którym będą zamontowane.

Author: aboolsztyn.pl