Szafy na poddaszu które idealnie pasują

Poddasze to dodatkowa przestrzeń w domu jednorodzinnym lub w piętrowym mieszkaniu. To jednocześnie bardzo wdzięczna przestrzeń do zagospodarowania, która zwiększy możliwości i funkcjonalności naszego domu. Bardzo rozsądnym rozwiązaniem może być zorganizowanie na poddaszu dodatkowej sypialni, biura lub też wyjątkowej garderoby. Jeżeli dysponujemy dużym poddaszem, możemy zorganizować tam kilka dodatkowych pokoi, a skosy nie powinny być dla nas zbyt dużym utrudnieniem.

Aby optymalnie zagospodarować przestrzeń poddasza, musimy wybrać meble, które doskonale wkomponują się w przestrzeń poddasza. Skosy uniemożliwiają ustawienie przy nich dużych mebli, dlatego w ich bezpośrednim towarzystwie najlepiej sprawdzą się niższe szafki oraz komody. W miejscach, gdzie możemy sobie pozwolić na meble w pełnych rozmiarach, możemy spokojnie postawić na duże szafy, które zapewnią przestronną przestrzeń dla ubrań oraz rzeczy, które swobodnie możemy schować w miejscu mniej dostępnym, z którego na co dzień nie musimy korzystać.

Jaką szafę wybrać?

Na poddaszu, gdzie dysponujemy ograniczoną przestrzenią i wysokością, dużym powodzeniem mogą cieszyć się szafy do przedpokoju. Przedpokój to pomieszczenie, które również jest ograniczone powierzchniowo, dlatego projektanci walczą o to, by w stosunkowo małym meblu zawrzeć maksymalną możliwą pojemność. To co wyróżnia takie meble to przede wszystkim połączenie takich cech jak uniwersalność oraz funkcjonalność.

Jeżeli mamy więcej czasu na zagospodarowanie przestrzeni poddasza i chcemy postawić na optymalne rozwiązania, możemy zdecydować o kupnie mebli na wymiar. Zakup taki wiąże się jednak z wyższymi kosztami oraz dłuższym czasem oczekiwania. Alternatywnie można skorzystać z gotowych rozwiązań, które dostępne są w katalogach sklepów meblowych. To szybkie i skuteczne rozwiązanie. Wystarczy tylko dobrze wymierzyć wolną przestrzeń na poddaszu oraz wybrać meble, które spokojnie w nią się komponują. Styl i rodzaj mebli wybierzcie pod kątem indywidualnych potrzeb. Dobrze zaaranżowane poddasze to wyjątkowa i dodatkowa przestrzeń w domu, która może okazać się wizytówką domowników.

Author: aboolsztyn.pl