Chesterfield kanapa idealna do twojego salonu

Sofa chesterfield march

Szukasz stylowej eleganckiej kanapy do swojego salonu? A może czegoś nowoczesnego i nietuzinkowego? Sofy chesterfield są ponadczasowe, a bogata liczba wariantów i modyfikacji sprawia, że wpasują się do każdej aranżacji. Do tego funkcja spania występująca w licznych modelach, sprawia że nie musimy rezygnować ze stylowego rozwiązania na korzyść praktycznych rozwiązań.

Sofa chesterfield march

Sofa chesterfield march (fot. www.polskie-chesterfieldy.pl)

Kanapa pikowana w stylu chesterfield

Ale od początku… Pikowana kanapa chesterfield to mebel, który na salonach pojawił się już setki lat temu (gdzieś na przełomie XVII i XVII) wieku. Wówczas to pewien arystokrata, hrabia rodu Chesterfieldów* zażyczył sobie mebel, który będzie nie tylko elegancki i dostojny (godny hrabiego), ale także wygodny (by można było na nim komfortowo siedzieć i wstawać z niego a przy tym nie gnieść ubrań). Kanapa chesterfield przyjęła się tak dobrze, że do dziś powstają modele wzorowane na pierwowzorze. A część z nich została wyposażona w dodatkowe opcje jak funkcja spania i pojemnik na pościel. Jest to świetne udogodnienie dla osób, które w swoich nieco mniejszych komnatach (niż te, które posiadali arystokraci) także chciałyby poczuć odrobinę luksusu i dobrego stylu.

Kanapa chesterfield welur

Od czasu powstania pierwszej kanapy chesterfield wiele się zmieniło. Po pierwsze może na nią pozwolić sobie znacznie szersze grono ludzi, a po drugie ilość wariantów, modeli jest tak bogata, że mebel staje się uniwersalny. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się sofy z obiciem welurowym. Materiał nie tylko przywodzi na myśl luksus, ale przede wszystkim jest wytrzymały. Welur jest miękki, dzięki czemu kanapy chesterfield sprawiają wrażenie przytulnych. Przy tym jest także odporny na rozrywanie i rozciąganie. Docenią go z pewnością rodzice i właściciele zwierząt. A do tego łatwo się czyści.

Fotel chesterfield idealny do salonu

Dopełnieniem aranżacji jest fotel chesterfield. W ofercie chesterfieldów znajdziemy i te klasyczne z pikowaniami, niskim oparciem i zaokrąglonymi podłokietnikami, jak i te nieco bardziej ekstrawaganckie, nowoczesne modele, w nietypowych formach. Materiały, z których wykonane są fotele są różnorodne. Możemy zdecydować o wyborze modelu ze stylowymi nogami np. w stylu ludwik, bokiem windsor, a nawet modelu obrotowego (ten idealnie sprawdzi się w biurze czy gabinecie). Do wyboru jest zarówno welur, jak i skóry, czy kolorowe obicia. Fotel pięknie będzie się prezentował w połączeniu z kanapą chesterfield, a każdemu wnętrzu doda niezwykłego charakteru.

Chesterfieldy są funkcjonalne i przy tym szykowne. Potrafią zaspokoić najbardziej wyrafinowane gusta.

* Jest to jedna z popularniejszych historii opisująca powstanie chesterfieldów

Author: aboolsztyn.pl