Taras – ile to może kosztować?

Tarasy drewniane mają swój urok. Drawno to materiał bardzo wdzięczny. Ładnie wygląda, jest przyjemne w dotyku, nie nagrzewa się zbyt mocno i jest wdzięczne w obróbce. Dobrze utrzymywane może na służyć przez lata. Zaglądając w cennik tarasów drewnianych (klikamy sobie zakładkę tarasy drewniane cennik) zauważymy, że mamy do wyboru wiele możliwości. W zasadzie w tym przypadku wybieramy drewno rodzime bądź egzotyczne.

Jakie drewno

Krajowe drewno ma tę zaletę, że jest tańsze. Co nie oznacza że tanie. Dobrze wykonany z tego drewna teras będzie nas cieszył przez wiele lat. Warunkiem jest zastosowanie drewna odpowiednio sezonowanego i zabezpieczone środkami grzybobójczymi. Oczywiście taki taras wymaga odrobinę troski. Drewno najlepiej zaimpregnować i dodatkowo zabezpieczyć lakierem. Pomalowanie nawet lakierem bezbarwnym, tak zwaną bejcą, wyciągnie z drewna jego naturalne piękno. Uwydatni naturalny wzór słojów tworzony przez naturę przez dziesiątki lat. Dodatkowo drewno z upływem lat szlachetnieje. Pokrywając się patyną czasu sprawi, że nigdy nam się nie znudzi. Po każdym odświeżeniu będzie wyglądało inaczej. Z czasem w deskach połataną niewielkie pęknięcia, które jeszcze bardzie uwydatnią piękno drewna.
Możemy również wybrać sobie deski z drewna egzotycznego np. bambusa. Niewątpliwie będzie to efektowne, ale też o wiele bardziej kosztowne. Na rzecz zastosowania takiego materiału przemawia fakt, ze bambus jest bardziej odporny na wilgoć.
Mimo, że drewno jest materiałem bardzo łatwym w obróbce to ze względu na swe właściwsi wymaga staranności wykonania i niemalże perfekcyjnego przygotowania. Z drugiej strony wybacza błędy, i można je łatwo poprawić. Warunek jest jeden., Trzeba to zrobić przed ukończeniem budowy. Łatwo jest tez go naprawić. Spróbujcie dobrać kafelek o tym samym kolorze z innej serii produkcyjnej. Nie ma na to szans. Zawsze będą się różnić odcieniem.
Ostanio pojawiła się alternatywa dla drewna. Jest nią deska kompozytowa. Koszt budowy będzie zbliżony do kosztów budowy tarasu z dobre jakości drzewa rodzimego, jednak materiał ten nie wymaga tyle troski co drewno naturalne.

Author: aboolsztyn.pl