Czym przykleić panele do betonu – kilka czynności, które możemy zrobić podczas remontu

Czas remontu, to także czas wielu wyzwań. Codzienny porządek zostaje całkowicie wywrócony do góry nogami, a pomysły na nowe wnętrze często przewyższają nasz przewidziany budżet. Jednak mimo tylu wyborów jakie przed nami będą stały, należy również skupić się na praktycznym aspekcie prac. Jeśli samemu urządzimy pokój lub łazienkę, to satysfakcja z przeprowadzonego remontu będzie o wiele większa. Zatem na czym się skupić i jak wykonać konkretne zadania? Oto kilka porad jak można samodzielnie przeprowadzić parę czynności.

Czym przykleić panele do betonu?

Kiedy marzą się nam panele lub inne elementy, które chcemy na trwałe przymocować, to najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie mocnych klejów montażowych. W sklepach budowlanych dostępne są różne rodzaje takich materiałów. Charakteryzują się tym, że są w stanie utrzymać nawet kilkukilogramowe części. Panele winylowe idealnie nadają się do betonu, zatem jeśli chcemy je zastosować zamiast zwykłych paneli, to powinniśmy zaopatrzyć się także w klej montażowy.

JAK KŁAŚĆ PŁYTKI NA ŚCIANĘ?

W łazience najlepiej sprawdzają się płytki. Duży wybór sprawia, że możemy łatwo znaleźć dany rodzaj pasujący do naszej wizji. Zanim przystąpimy do pracy musimy zaopatrzyć się w klej do płytek. Potem na gładkiej i zagruntowanej powierzchni ścian trzeba uważnie rozprowadzić klej, dalej delikatnie dociskamy płytkę i ustawiamy krzyżyki oddzielające ją od kolejnych kafelków. Po wyschnięciu kleju, szpary wypełniamy fugą, która dodatkowo spoi położone płytki.

CO PRZYGOTOWAĆ DO POŁOŻENIA TAPETY NA ŚCIANĘ?

Tapety już na dobre powróciły do kanonu materiałów budowlanych i remontowych. Dobrze dopasowane wzory i położenie może sprawić, że mieszkanie zyska nowy charakter. Jak należy się przygotować do klejenia? Trzeba mieć przynajmniej miskę z wodą, ostry nożyk, naczynie na klej oraz ścierkę lub gąbkę. Powierzchnia ściany musi być czysta i gładka, a tapeta wymierzona do ściany. Należy posiadać wałek malarski, który przyda się do równomiernego rozprowadzenia kleju na tapecie.

Author: aboolsztyn.pl