Ogród w stylu angielskim

Ogrody w stylu angielskim cechują się dużą naturalnością, lekkością, niektóre z nich mogą przypominać wręcz kompozycje sielskie i rustykalne. Kompozycje w tego typu ogrodach wzorowane są na naturalnym wyglądzie letnich terenów Anglii: pełne kolorowych kwiatów, łąk i wysokich traw.

Rośliny do ogrodu angielskiego

A ogrodach angielskich nie ma zbyt wielu kwiatów: jego naturalność polega na ich odpowiednim wkomponowaniu w trawy, drzewa i krzewy. Najlepiej sprawdzają się wysokie i średnie byliny, które kwitną na różne kolory. W ogrodach angielskich dominują rośliny, które rosną w kępach, często zawijają się i tworzą wrażenie nieuporządkowania: nie ma tu więc miejsca na równo przycięte żywopłoty czy równolegle wysadzone drzewka. Ogród angielski, podobnie jak ogród rustykalny, najbardziej zbliżony jest do naturalnego wyglądu terenów wiejskich.

Zdobienie ogrodu angielskiego

Do ozdobienia ogrodu angielskiego możemy wykorzystać elementy drewniane, za równo w ich naturalnym odcieniu, jak i pomalowanego na jasne kolory. W ogrodzie znajdzie się miejsce dla białej altanki, ławek czy murków. Aby zabezpieczyć meble zewnętrzne możemy na nie założyć obrusy ogrodowe gumowe . Alejki mogą być wykonane z cegły, żwiru lub kamieni – unika się wszelkich płyt czy wylewek. A ogrodach angielskich znajdzie się miejsce na małe, naturalne oczko wodne, jednak należy unikać fontann czy nienaturalnych rzeźb oraz sztucznych akcesoriów: oczko wodne może być ozdobione naturalnymi kamieniami oraz wykonane w taki sposób, by nie była widoczna folia wyściełająca dno zbiornika wodnego.

 

Author: aboolsztyn.pl