Jaki promiennik podczerwieni wybrać na taras?

Promiennik podczerwieni na taras powinien być wykonany z zastosowaniem najnowszych technologii i niepowtarzalnego designu. Grzejnik elektryczny ma rdzeń, który powstaje ze specjalnego materiału. Wytwarza się go w technice stosowanej w lotnictwie – czyli grzałka oporowa w specjalnej otulinie ceramicznej. W efekcie takie promienniki mają efektywność energetyczną na poziomie 99%, co w konsekwencji przekłada się na ich wydajność i energooszczędność. Jaki promiennik warto wybrać na taras i dlaczego?

Na co zwrócić uwagę, wybierając promienniki podczerwieni na taras?

Przede wszystkim najważniejsze są materiały, z jakich powstaje grzejnik, jego rdzeń i sam promiennik. Warto, aby powierzchnia paneli pokryta była specjalną warstwą z dodatkiem nano-materiału, który zabezpiecza panel przed działaniem wysokich temperatur, a jednocześnie pomaga zachować swobodę emisji promieniowania podczerwieni. Taka warstwa odpowiada za wzrost wskaźnika promieniowania podczerwonego nawet do 86%.

Poza tym promiennik podczerwieni na taras powinien być cichy w eksploatacji, energooszczędny, bezawaryjny i niezawodny. Przydaje się też możliwość połączenia promiennika z aplikacją w smartfonie. Ogromne znaczenie dla użytkowania urządzenia, ma też klasa wodoszczelności, która oznaczana jest kodem IP. Druga cyfra w tym kodzie oznacza właśnie stopień ochrony przed przedostawaniem się wody do promiennika. Klasa IP55 to ochrona przed bryzgami wody dowolnego kąta. Dlatego warto wybierać promienniki tarasowe z taką klasą wodoodporności lub wyższą.

infrared heater for home generative ai.

 

Istotne znaczenie ma też rodzaj tarasu, jaki grzejnik elektryczny w formie promiennika ma ogrzewać. Taras może być otwarty, tylko w części zabudowany lub mieć osłonę przed wiatrem. Dobrym wyborem będą urządzenia, które dają możliwość 3-stopniowej regulacji mocy: 400/800/1200 W. Dzięki temu można dopasować moc grzania do aktualnych potrzeb.

Dlaczego warto wybrać promienniki podczerwieni na taras?

Dobrej jakości urządzenia zapewniają niezwykłą skuteczność swojej pracy. Fale podczerwieni nie są widzialne dla ludzkiego oka, ale za to są odczuwalne w formie ciepła. Najwyższy poziom skuteczności w połączeniu z innowacyjnym sterowaniem zapewnia minimalne koszty użytkowania.

Poza tym promiennik podczerwieni zapewnia również energooszczędność. Brak długotrwałego rozgrzewania umożliwia programowanie krótkich okresów grzewczych. W efekcie unika się bezproduktywnego ogrzewania. Wybierając takie produkty, użytkownik może też cieszyć się przyjemnym ciepłem w krótkim czasie – i to bez oczekiwania na rozruch. Bezproblemowy montaż oraz obsługa to kolejna zaleta systemu. Dzięki możliwości połączenia promiennika z dedykowaną aplikacją można kontrolować system grzewczy z dowolnego miejsca na świecie.

Wysokiej jakości grzejnik elektryczny oraz promienniki tarasowe oferuje m.in. firma TERMOFOL, zajmująca się produkcją folii i mat grzewczych. Takie produkty mają wbudowany termoregulator, który pozwala indywidualnie dopasować temperaturę i czas pracy do aktualnego zapotrzebowania.

Author: aboolsztyn.pl