Czy warto dopłacić do ciepłego montażu okien?

Drożej nie zawsze znaczy lepiej. To prawda, jednak zakup okien jest nierzadko inwestycją na całe życie. Nawet najlepsza stolarka okienna po złym montażu po prostu nie będzie spełniać odpowiedniej norm cieplnych. Ciepły montaż okien może się okazać rozwiązaniem tego problemu.

Jeżeli stoisz przed trudnym wyborem, jakim jest zakup najlepszych okien oraz ich montaż – koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca. Dowiesz się z niego, czy warto postawić na ciepły montaż okien Kraków. Czy może jest to tylko pic na wodę. Sprawdzamy, czy rzeczywiście ta dodatkowo płatna usługa sprawdza się w praktyce.

Prawidłowy montaż okien – to naprawdę ma znaczenie

Jeszcze dziesięć lat temu standardem był tradycyjny montaż okien, jedynie na specjalną pianę. Wtedy uznawano, że jest to wystarczająca ochrona przed wiatrem i zimnem, a przede wszystkim przed utratą ciepłego powietrza z domu. Czy rzeczywiście tak jest? W praktyce wygląda to tak, że właśnie na łączeniu ram okiennych z murem najczęściej tworzą się tak zwane mostki termiczne. Sprawiają one, że okna z montażem nie są tak szczelne, jak często oczekiwaliby tego inwestorzy. Rozwiązaniem tego problemu jest ciepły montaż okien Kraków. Jest to nieco bardziej skomplikowane zadanie, ponieważ opiera się na aż trzech warstwach. Montażyści w swojej pracy korzystają nie tylko z pianki, ale również ze specjalnych taśm, które stanowią dodatkową ochronę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki temu całość jest bardziej szczelna, a przede wszystkim trwała i odporna.

Profesjonalny montaż okien, a jego cena

Wiele osób obawia się tego, że okna z gwarancją szczelnego montażu będą bardzo drogie. Nie zawsze tak musi być. Okazuje się bowiem, że wielu producentów stawia na sprawdzone modele i nawet rekomenduje tego typu montaż, proponując klientom konkurencyjne ceny. Tak właśnie jest w przypadku firmy Novobudowa, w której pracują najlepsi profesjonaliści. Działają oni na polskim rynku już od wielu lat i specjalizują się w ciepłym montażu. Oferują oni klientom bardzo korzystne ceny, a przede wszystkim gwarantują całkowicie profesjonalne doradztwo oraz wsparcie techniczne inwestorów, nawet po zamontowaniu stolarki okiennej.

Podczas wyboru samych okien i ich montażu, należy pamiętać o tym, że jest to inwestycja, która może się zwrócić. Jeżeli postawisz na ciepły montaż okien, za kilka lat może się okazać, że sporo zaoszczędzisz na ogrzewaniu budynku. Będzie to zatem bardzo praktyczne rozwiązanie, które zwróci Ci się nawet wielokrotnie. Właśnie z tego powodu tak wiele osób decyduje się na takie inwestycje. Dzięki temu zyskują oni gwarancję szczelności na długi czas i cieszą się z wybranego rozwiązania.

Author: aboolsztyn.pl