Czym jest filtracyjna odzież ochronna i jakie ma zastosowanie?

Na rynku odzieży roboczej pojawia się coraz więcej renomowanych firm, które oferują najwyższej klasy ubrania ochronne. Zapewniają one nie tylko komfort, ale również wysokie bezpieczeństwo podczas wykonywania obowiązków służbowych w każdych, najbardziej ekstremalnych warunkach. W sklepach znajdziemy szeroki wachlarz modeli, dzięki którym każdy znajdzie coś dla siebie. Wyjątkową grupę produktów BHP stanowią ubrania filtracyjne, które wyróżniają się szczególnymi właściwościami. O jakich mowa? Jak wybrać najlepsze ubrania do pracy? Podpowiadamy.

  1. Czym jest filtracyjna odzież ochronna?
  2. Odzież ochronna o wykończeniu wodoodpornym

Czym jest filtracyjna odzież ochronna?

Filtracyjna odzież ochronna to ubrania o wyjątkowych właściwościach, które są odporne na wiele ekstremalnie szkodliwych czynników zewnętrznych. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w sytuacjach, gdy mogą one przyczynić się nie tylko do utraty zdrowia, ale skrajnych przypadkach, również życia.

Bardzo istotne jest to, że tego typu odzież ochronna BHP gwarantuje bardzo wysoki poziom ochrony nawet w przypadku, gdy mowa o pracy w bardzo trudnym środowisku, gdzie zatrudnieni pracownicy mają styczność ze skażeniami chemicznymi, biologicznymi, a nawet promieniotwórczymi. Rola filtracyjnej odzieży ochronnej okazuje się kluczowa również wtedy, gdy w grę wchodzi działanie różnego typu gazów o toksycznym działaniu. Strój przystosowany do tak ciężkiego i wymagającego otoczenia to klucz do sukcesu, jeśli chcemy uniknąć poważnych konsekwencji – nie tylko tych krótkoterminowych.

Komplet odzieży ochronnej filtracyjnej to absolutny niezbędnik dla każdego pracownika, który na co dzień styka się z bardzo niebezpiecznymi substancjami. W skład kompletu wchodzi wiele elementów oraz akcesoriów chroniących całe ciało – od stóp do głów. Do pracy w bardzo wymagających warunkach polecana jest kurtka z kapturem wykonana z trudnopalnych materiałów, które wyróżniają się antystatycznymi właściwościami. Takie działanie sprawia, że nawet gdy dojdzie do niekontrolowanego wybuchu, zapłonu czy pożaru możemy skutecznie zminimalizować ich skutki. Jeśli natomiast pracujemy w otoczeniu, gdzie stosuje się szkodliwe środki chemiczne, dobrym rozwiązaniem będzie kurtka z kapturem i spodnie kwasoodporne.

Nowoczesne stroje ochronne to także szeroki wachlarz akcesoriów, które kompleksowo ochraniają nie tylko tułów, ale również inne części ciała pracownika. Nie można zapomnieć o tak istotnym elemencie jak rękawice gumowe, które powinny posiadać wszelkie atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Należy także zapewnić ochronę drogom oddechowym – zwłaszcza jeśli na co dzień mamy do czynienia z toksycznymi gazami i innymi lotnymi substancjami, których wdychanie może poważnie odbić się na naszym zdrowiu. W tym celu trzeba zaopatrzyć się w takie gadżety jak maska przeciwgazowa, bez której filtracyjna odzież ochronna jest niekompletna.

Odzież ochronna o wykończeniu wodoodpornym

Istnieje wiele zawodów, w których należy pracować na powietrzu, bez względu na warunki pogodowe. W takich przypadkach kluczem do sukcesu jest dobór odpowiedniej odzieży ochronnej BHP wykonanej z tkanin o wykończeniu wodoodpornym. Dzięki niej możemy mieć pewność, że nawet podczas ulewnych deszczów czy intensywnych opadów śniegu będzie zapobiegać przemoczeniu ubrań roboczych. To z kolei prosty przepis na zagwarantowanie komfortu w czasie wykonywania czynności służbowych, jak i przeciwdziałanie wychłodzeniu organizmu. Wybierając filtracyjną odzież ochronną należy zatem zwrócić uwagę na wiele aspektów, dzięki którym postawimy na produkty najwyższej jakości, służące nam przez wiele lat. Warto jej szukać w sprawdzonych sklepach takich jak m.in. optimumbhp.pl.

Author: aboolsztyn.pl