Podkłady pod panele podłogowe – podkład pod panele którą stroną kłaść

Przy remontach możemy sprawdzić się jako fachowiec od różnych czynności. Jedną z nich jest układanie nowych paneli podłogowych w danym pokoju. Oprócz niezliczonej ilości gatunków paneli, na rynku istnieje również parę rodzajów podkładów, które są niezbędne przy tej pracy. Każdy z nich spełnia inne zadanie, wszystko zależy jak często chodzimy po konkretnym pomieszczeniu. Inny będzie dobry w sypialni, a inny w salonie. Poniżej przedstawiamy jak zabrać się do układania paneli oraz jaki podkład do nich dobrać.

PRAWIE JAK PUZZLE

Układanie paneli można porównać do puzzli. Tutaj również musimy kombinować i dopasowywać poszczególne fragmenty całości. Przecież nie zawsze panel będzie odpowiadał swoim kształtem. Może być za duży albo miejsce będzie niestandardowe, a wtedy konieczne jest cięcie. Przed rozpoczęciem, powierzchnia powinna być czysta i sucha, potem trzeba wyłożyć ją folią izolacyjną.

JAKI PODKŁAD NAJLEPIEJ SIĘ NADAJE?

Wszystko uzależnione jest od pomieszczenia. Na przykład, kiedy posiadamy ogrzewanie podłogowe, to najlepiej sprawdzi się podkład typu floor heating, składający się z poliuretanu-mineralnego. Jeśli dane pomieszczenie jest często eksploatowane, to musimy wybrać podkład wytrzymujący obciążenia, stosuje się w tym przypadku oznaczenia CS – KPA, im większa wartość, tym podkład jest bardziej odporny na obciążenia. Istnieje również podkład pomagający wyciszać kroki. Oznacza się go symbolami PEHD, XPS lub PUM. Także wszystko zależy od naszej decyzji, jaką podejmiemy.

Podkład pod panele którą stroną kłaść

Jak kłaść podkład pod panele? Najpierw cała powierzchnia powinna być pokryta folią izolacyjną, dopiero na nią możemy położyć nasz podkład. Układamy go pod kątem 45 stopni, szorstką stroną do dołu. Kiedy tak przygotujemy nasze miejsce do pracy, to możemy rozpocząć montaż paneli podłogowych. Na terenie Polski funkcjonuje wiele przedsiębiorstw zajmujących się układaniem podłóg, zatem jeśli nie czujemy się dobrze w takich zadaniach, to zawsze istnieje możliwość skorzystanie z ich usług.

Author: aboolsztyn.pl