Korkowe podłogi – Wicanders opinie. Podłoga z materiałów naturalnych

Wiele osób obecnie decyduje się na podłogę wykonaną z jak najbardziej naturalnych materiałów. Jednak parkiet z litego drewna jest uważany za jedno z droższych rozwiązań, które dodatkowo nie jest pozbawione wad. Dlatego też zwraca się uwagę coraz częściej na korkowe podłogi. Jakie są ich zalety i co warto o nich wiedzieć?
Zalety korka to przede wszystkim dobra izolacja i dotyczy to nie tylko temperatury, ale także dźwięków. Dlatego też korek wykorzystywany bywa nie tylko jako materiał na podłogę, ale również ścianę.

korkowe podłogi – Wicanders opinie

Korek może być używany w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak łazienka. Sprawdza się tam lepiej niż lite drewno, jednak musi zostać odpowiednio zabezpieczony. W standardowych pomieszczeniach wystarczy jedynie podstawowe zabezpieczenie w postaci wosku. W przypadku firmy Wicanders opinie na temat tego typu podłóg są bardzo dobre.
Aby korkowe podłogi były rzeczywiście trwałe warto wybrać odpowiednią firmę. Pod tym względem Wicanders opinie zbiera bardzo dobre. Dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu korka w pomieszczeniach można uzyskać nie tylko oryginalny, ale i ekologiczny wystrój wnętrza, co na pewno nie pozostanie niezauważone.

 

Author: aboolsztyn.pl