Ciśnienie krwi w organizmie człowieka

Ciśnienie krwi to parametr, którego wynik inny niż ustalone normy może wskazywać na wiele dolegliwości. O czym informuje wynik pomiaru ciśnienie krwi?

Ciśnienie krwi jest ważnym parametrem oceniającym zdrowie człowieka. Jest to nacisk wywierany przez krew na ściany tętnic. Zbyt niskie może prowadzić do groźnego dla życia wstrząsu. Z kolei zaś wysokie może prowadzić przede wszystkim do chorób serca i przyczynić się do przedwczesnej śmierci.

Prawidłowe ciśnienie krwi

Wynik pomiaru ciśnienia jest podawany jako dwie liczby rozdzielone ukośnikiem. Pierwsza liczba oznacza ciśnienie skurczowe krwi, czyli wygenerowane podczas skurczu serca. Druga liczba określa ciśnienie rozkurczowe krwi wygenerowane w trakcie rozkurczu serca.
Warto znać wartości prawidłowego ciśnienia krwi. Otóż jeśli ciśnieniomierz wskazał wynik: 120/80 mm Hg, to oznacza to, iż mamy optymalne prawidłowe ciśnienie tętnicze krwi. Normalne ciśnienie zawiera się w przedziale: 120–129/80–84 mm Hg, a wysokie, ale nadal prawidłowe ciśnienie krwi to: 130–139/85–89 mm Hg.
Z kolei wyniki pomiaru ciśnienia krwi na poziomie 140-159/90-99 mm Hg wskazują na lekkie nadciśnienie, 160-179/100-109 mm Hg na umiarkowane nadciśnienie, natomiast 180/110 mm Hg to ostre nadciśnienie.

Jak poradzić sobie z nadciśnieniem?

W celu unormowania ciśnienia krwi niezbędna jest odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Z pewnością pomocny okaże się Presuren Cardio https://rolmig.pl/presuren-cardio-cena-apteka-gdzie-kupic.htm. Preparat ten ma powstać niewielkich tabletek, łatwych do przełknięcia. W każdej tabletce znajdują się bezpieczne i jednocześnie silne w działaniu składniki takie jak: witamina B1, B2, B6, pokrzywa i głóg. Zalecane przez producenta dawkowanie to 2 sztuki dziennie, najlepiej jedna rano, a druga wieczorem.

Author: aboolsztyn.pl