Białko ziemniaczane dla hodowców trzody

Dobre odżywianie to podstawa w dobrze prosperujących zakładach hodowców trzody chlewnej. Aby móc spełnić całe zapotrzebowanie zwierząt podczas ich rozwoju warto zasięgnąć pomocy u ciekawych propozycjach które oferują nam najnowsze dodatki do paszy. W taki sposób nie tylko urozmaicamy jedzenie ale również wspomagamy ich system żywieniowy które jest przecież kluczowy w ich dorastaniu. Szczególnie mogą sobie zdawać z tego sprawę więksi hodowcy posiadające duże hodowle które liczą tysiące sztuk. W takim przypadku nie ma możliwości aby wszystkim zapewnić jedzenie innego typu które również dostarczałoby tak wiele niezbędnych składników odżywczych.

Co zawiera białko

Bez dwóch zdań należy zapoznać się z ich szerokim składem ujętych w procentach które idealnie prezentują swoje właściwości. Należy zacząć od największych udziałach które zawiera białko ziemniaczane, mianowicie chodzi tutaj o kwas asparginowy oraz kwas glutaminowy które swoje udziały liczą ponad 10%. Kolejnymi składnikami które nieco w mniejszej grupie wzbogacają dodatek to treonina, glicyna, alanina, leucyna, tyrozyna, lizyna czy arginina. Udział ich oraz kilku innych składników jest kluczowy i sprawia że mamy do czynienia z naprawdę wartym uwagi dodatkiem do pasz. Białko ziemniaczane znajduje swoje zastosowanie jako dodatek do mieszanek paszowych dla prosiąt i warchlaków które jak można się łatwo domyślić potrzebują odpowiednich witamin do zdrowego i szybkiego rozwoju.

Dlaczego warto je polecać?

Każdy hodowca doskonale zdaje sobie sprawę z faktu że przyspieszenie wzrostu zwiększa automatycznie możliwości i przede wszystkim przychody. Jak wynika ze statystyk już coraz więcej hodowców decyduje się na taki zakup który swoją drogą nie jest kosztowny a znacznie wzbogaca paszę o dodatkowe komponenty. Wielu specjalistów jest zgodnych że dodatek ten jest nie szkodliwy a przede wszystkim naturalny co tylko powinno zachęcać nas do jego zakupu. W żaden sposób nie szkodzi zwierzętom jednocześnie oferując im wiele dobrych witamin podczas ich rozwoju.
Statystyki prowadzone przez specjalistów pokazują również że kupujący zawsze powracają do sklepu w celu ponownego zakupu, co więcej polecają oni ten produkt ze względu na cenę oraz jego znakomite właściwości.
Białko z ziemniaków uzyskiwane jest z soku komórkowego ziemniaków poprzez koagulację, a wiec jest to naturalny proces pozyskiwania paszy. Oczywiście musimy liczyć się z faktem iż w sklepie będzie to suchy produkt w 90%, co więcej jest on w formie granulatu z czego około 80% to białko. Zagłębiając się dalej w właściwości można dowiedzieć się iż jego poziom strawności jest na poziomie 70% jest to całkiem wysoko a więc nie będzie zalegać w układzie trawiennym zwierząt. Nie musimy więc obawiać się ewentualnych skutków ubocznych które mogłyby wystąpić po skarmieniu tego dodatku. Wystarczy jedynie przestrzegać ściśle określonych limitów które wyraźnie mówią jak duży udział procentowy musi mieć białko ziemniaczane w stosunku do całości paszy.

Author: aboolsztyn.pl