Traktor ogrodowy – sprzęt idealny do koszenia dużych powierzchni

Koszenie trawy to jedna z najbardziej żmudnych prac ogrodowych. W pełnym sezonie trawnik potrzebuje koszenia nawet co dwa tygodnie, by utrzymać go w dobrej kondycji. Jeśli masz dużą powierzchnię trawnika, możesz postawić na kosiarkę ogrodową samojezdną. Traktorek sprawi, że koszenie będzie szybsze i przyjemniejsze. Dowiedz się więcej na temat traktorków ogrodowych.

1. Gdzie sprawdza się traktor ogrodowy?

2. Cub cadet lt3 i inne kosiarki samojezdne z koszem

Traktor ogrodowy może zapewnić optymalną efektywność koszenia na dużych powierzchniach. Trudno wyobrazić sobie dbanie o trawnik o powierzchni kilku arów przy użyciu standardowej kosiarki spalinowej lub elektrycznej. Równie niepraktyczne jest używanie do tego celu kosy spalinowej. Jeśli chcesz szybko i bez trudu utrzymać trawnik w doskonałej formie, sprawdź, jakie zalety ma korzystanie z traktorka ogrodowego.

Gdzie sprawdza się traktor ogrodowy?

Kosiarka samojezdna z koszem, czyli traktor ogrodowy do koszenia trawy, sprawdza się w każdym miejscu, w którym powierzchnia trawnika jest naprawdę duża. Wysokość koszenia regulowana do optymalnego poziomu sprawia, że traktorek może przygotować boisko do gry w piłkę nożną, jak i stworzyć naturalnie wyglądający ogród za miastem. Zaczep tylny na kosz ułatwia sprzątanie ściętej trawy. Dzięki traktorkowi można skosić duży teren zielony należący do hotelu lub pensjonatu, a także trawiaste boisko w szkole.

Im większa pojemność silnika, tym po trudniejszym terenie można przemieszczać się kosiarką samojezdną. Płynny ruch kosiarki traktorka skutecznie ścina nawet twarde łodygi, dlatego kosiarka Cub Cadet LR3 z powodzeniem radzi sobie tam, gdzie zwykła kosiarka spalinowa nie jest w stanie skutecznie skosić trawy i innych roślin. Jeśli chodzi o kosiarkę samojezdną, jej efektywne wykorzystanie jest możliwe nawet w przypadku terenu o dużych nierównościach. Traktorek radzi sobie z pagórkami oraz ma szereg dodatkowych cech wpływających na skuteczność koszenia różnorodnej roślinności.

Cub cadet lt3 i inne kosiarki samojezdne z koszem

Kosiarki samojezdne są wydajne i jednocześnie łatwe do utrzymania w dobrym stanie technicznych. Specjalne dysze do mycia agregatu tnącego umożliwiają dokładne usunięcie wszelkich pozostałości trawy. Mycie wnętrza agregatu nie wymaga poświęcania długiego czasu, gdyż wszystkie elementy dokładne oczyszcza wyłącznie za pomocą wody. Ostrza nie trzeba rozkręcać ani wyjmować spod kosiarki samojezdnej na czas czyszczenia.

Zapoznaj się z ofertą kosiarek samojezdnych z koszem na e-margreg.pl

Author: aboolsztyn.pl