Jak przygotować mieszkanie do remontu?

Remont to spore wyzwanie dla każdego gospodarza, zarówno pod względem finansowym, jak i logistycznym. Trzeba przewidzieć ewentualne problemy i zaplanować możliwie jak najwięcej prac, aby nie przedłużał się w nieskończoność i mógł zostać sprawnie zakończony w ustalonym terminie. Bez względu na to, czy remontujesz sam, czy z ekipą, musisz swoje mieszkanie do tego celu odpowiednio przygotować.

Opróżnij mieszkanie, uprzedź sąsiadów

Jeśli mieszkasz w bloku, grzecznością w stosunku do sąsiadów jest uprzedzenie ich o planowanym remoncie. Wywieś w widocznym miejscu kartkę z taką informacją i przeproś za ewentualne niedogodności. Pamiętaj, aby prace generujące hałas przeprowadzać jedynie w godzinach 6-22, najlepiej w ciągu dnia gdy większość mieszkańców pracuje.

Opróżnij też mieszkanie w sensowny sposób. Wyciągnij z szaf rzeczy, które mogą Ci być potrzebne na czas remontu, aby potem chaotycznie nie szukać ich pod foliami. Przeprowadzaj remonty stopniowo, po jednym pomieszczeniu – chyba że możesz na ten trudny czas gdzieś się przeprowadzić.

Zabezpiecz meble, podłogi czy ściany

Na stronie https://www.meble.pl/poradnik znajdziesz wiele ciekawych porad związanych nie tylko z remontowaniem, ale również urządzaniem wnętrz. Znalezione tam porady mogą Ci się przydać, jeśli chcesz odnowić swoje mieszkanie i potrzebujesz skutecznych tricków. W remoncie mieszkania ważne jest, by zabezpieczyć meble czy podłogi i ściany, których nie zamierzasz zniszczyć. Kup kilka opakowań folii malarskiej, taśmy stretch i taśmy malarskiej. Zwiń dywany, przykryj folią podłogi. Meble zsuń na środek i owiń folią stretch. Tam, gdzie to konieczne podklej folię malarską taśmą, aby nie pozostawiać nawet jednego niezabezpieczonego skrawka podłogi. Nie licz na to, że podczas remontu będziesz poruszać się na paluszkach, na pewno niczego nie strącisz ani nie zachlapiesz farbą. Nastaw się raczej na to, by maksymalnie zabezpieczyć wszystko, co może ulec stłuczeniu, porysowaniu czy innym uszkodzeniom. Szczególnie weź to sobie do serca, gdy remontuje u Ciebie ekipa – w końcu nie możesz sobie pozwolić na to, by ciągle patrzeć jej na ręce!

Author: aboolsztyn.pl