Jednodniowa wycieczka

Kraków jest na tyle interesującym miejscem, że każdego dnia możemy zwiedzić co innego. Warto jednak chociaż jeden dzień poświęcić na wycieczkę w inne miejsce niż miasto, więc warto zorganizować coś takiego jak wycieczka jednodniowa okolice Krakowa warto więc zapoznać się z zabytkami znajdującymi się w najbliższej okolicy.

Dramatyczne przeżycia ludzi

Na pewno warto wybrać się na wycieczkę do obozu koncentracyjnego do Auschwitz-birkenau. Nie musimy mieć nawet samochodu, ponieważ za kilka złotych dojedziemy na miejsce autobusem (oczywiście z Krakowa) na miejscu również czeka nas zorganizowana wycieczka, dlatego warto kupić bilet wcześniej i możemy odbyć ten wyjątkową drogę w towarzystwie przewodnika. Oczywiście otrzymujemy również dla dawki, by nie zagłuszyć innych grup, a spotkamy tam ludzi z całego świata. Tłum odwiedzający muzeum może nam się wydać przerażająco wielki jednak jest to jedno z tych miejsc, które warto odwiedzić chociaż raz w życiu. Oczywiście zwiedzamy oba kompleksy obozu koncentracyjnego, na drugi z nich zostajemy przewiezienie specjalnym autobusem.
Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to musi pamiętać o tym, żeby trzymać się swojej grupy, a także, że przed wejściem zostanie dokładnie zamierzone naszą torbą czy bagaż podręczny, ponieważ nie może on być zbyt duży. Na szczęście na terenie muzeum są specjalne skrytki na tego typu przypadki.
Warto chociaż raz w życiu odwiedzić ten kompleks. Muzeum przypomina nam o tragedii, która ludzie zgotowali ludziom. Jednak jeżeli jesteśmy z małymi dziećmi nie zalecamy wyprawy do obozu koncentracyjnego. Pamiętajmy jednak, że w okolicach Krakowa jest mnóstwo innych atrakcji, jak na przykład Kazimierz, który idealnie nadaje się na miejsce spacerów. Na pewno warto również odwiedzić kopalnię soli w Wieliczce, ponieważ tam również czeka na nas moc atrakcji. Kraków daje nam możliwość zwiedzania naprawdę bardzo wielu ciekawych miejsc zarówno dla singli jak i dla rodzin z dziećmi. Jak widać jest to bardzo dobre miejsce do spędzenia wakacji i na pewno nie będziemy się nudzić.

Author: aboolsztyn.pl