Nieprzyjemne zapachy są w stanie skutecznie uprzykrzyć nam życie. Unoszący się w powietrzu odór nie tylko drażni nasze nozdrza, ale wpływa też negatywnie na ogólne samopoczucie, powodując między innymi bóle czy zawroty głowy. Współcześnie dostępnych jest kilka metod, które skutecznie usuwają niepożądane zapachy, a jedną z nich jest biofiltracja.
Biofiltracja to biologiczna metoda usuwania odorów z wykorzystaniem stałego, organicznego złoża z udziałem mikroorganizmów, takich jak np. bakterie heterotroficzne, autotroficzne, ale też inne, na którą decydują się przedsiębiorstwa na całym Świecie. Wśród jej najważniejszych zalet wymienić należy przede wszystkim niski koszt inwestycyjny, niemal 100-procentową skuteczność oraz, co równie ważne, bezodpadowy proces oczyszczania.
Celem dezodoryzacji jest usunięcie nieprzyjemnych zapachów. Proces polega na skutecznym usuwaniu nieprzyjemnych dla człowieka zapachów z przedmiotów codziennego użytku, powietrza czy różnego rodzaju instalacji, przez które przedostają się do atmosfery.
Biofiltry HAFbio
Standardowa wersja filtrów HAFbio wyposażona została w innowacyjny, mineralno-biologiczny biokatalizator (antyodorowy biofiltr powietrza), posiadający najwyższą powierzchnię aktywną, którego wysoka skuteczność została zweryfikowana w ramach EU ETV jako element Bio-Com System. W wersji wysokotemperaturowej wykorzystano z kolei złoże HaloSorb, które absorbując związki złowonne działa jak sito molekularne i pozwala nam oddychać pełną piersią.
Budowa biofiltra HAFbio
Biofiltry HAFbio mają konstrukcje kontenera o długości 2.6 m., szerokości 2.7 m., wysokości od 2.1 m. do 3.6 m i z budowane są z:
- wlotu powietrza procesowego;
- zbiornika na skropliny;
- segmentu filtrującego;
- złoża filtrującego;
- komory oczyszczonego powietrza;
- emitera.
Co ważne, dostarczane przez nas filtry mogą pracować w dwóch trybach:
- oczyszczanie powietrza o temp. od 0 do ok. 50°
- oczyszczanie powietrza o temp powyżej 50° C.
Gdzie najlepiej sprawdzą się biofiltry?
Innowacyjne, kompaktowe oraz wielofunkcyjne mineralno-biologiczne filtry stosuje się między innymi w kompostowniach, suszarniach osadów ściekowych, rożnego rodzaju zakładach produkcyjnych, kompostowniach, hodowlach i innych miejscach, które na co dzień borykają się z problemem nieprzyjemnych i szkodliwych zapachów. W przeciwieństwie do filtrów z węgla aktywnego, filtry HAFbio ze złożem HaloSorb nie są wrażliwe na działanie wilgoci a wręcz wymagają jej utrzymania na odpowiednim poziomie. Dlatego jako filtry antyodorowe zapewniają niemalże 100 procentową skuteczność.
Najnowsze komentarze